Kontener magazynowy G-CON - solidne i tanie kontenery magazynowe

Strona główna » Kontener magazynowy G-CON – solidne i tanie kontenery magazynowe

Tanie i solidne blaszane kontenery magazynowe G-CON to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność przedstawiającą duże potrzeby w kwestii magazynowania czasowego i stałego. Pragniemy też zaznaczyć, że kontener magazynowy jest także funkcjonalnym rozwiązaniem w przydomowych ogródkach – solidny, mały magazyn świetnie sprawdzi się na działce, gdzie może pełnić funkcję szopy na narzędzia, opał i inne niezbędne przedmioty i akcesoria. Jako producent obiektów modułowych, prowadzimy sprzedaż kontenerów magazynowych najwyższej jakości, w 100 procentach dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klienta.

kontener magazynowy 3

CZYM JEST KONTENER MAGAZYNOWY?

Kontener magazynowy to szybkie rozwiązanie, gdy potrzebne jest mobilne zaplecze magazynowe. To obiekty stworzone specjalnie z myślą o przechowywaniu wszelkiego rodzaju ładunków i materiałów. Solidna konstrukcja sprawia, że nie straszne im są żadne warunki – kontenery magazynowe G-CON mogą być przechowywane zarówno w zadaszonej hali, jak i w warunkach zewnętrznych.

Co istotne, każdy kontener magazynowy znajdujący się w naszej ofercie został zaprojektowany w taki sposób, by spełniał warunki budownictwa modułowego. W praktyce oznacza to, że kontenery magazynowe można łączyć w dowolny sposób – w poziomie i pionie. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość uzyskania praktycznie nieograniczonej powierzchni magazynowej, nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni, ale to jeszcze nie wszystko – modułowa konstrukcja znacząco ułatwia optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań przed łączeniem obiektów w pionie.

Kontenery magazynowe - RODZAJE

  • Magazyn w kontenerze to jedna z najbardziej uniwersalnych przestrzeni do przechowywania, bo nadaje się do magazynowania praktycznie wszystkich grup materiałów i towarów. Aluminiowy kontener magazynowy, skonstruowany w oparciu o solidny stalowy szkielet, może być dostosowany do wymogów, jakie powinien spełniać magazyn na odpady niebezpieczne i magazyn cieczy palnych. 
  • Kontener magazynowy z regałami umożliwia przechowywanie i łatwą segregację materiałów i narzędzi na budowę. 
  • Kontener chłodniczy (RF) może spełniać rolę magazynu artykułów spożywczych i innych towarów, które wymagają utrzymania niskiej temperatury. 
  • Ogrzewany i izolowany kontener sprawdzi się natomiast zawsze wtedy, gdy zachodzi konieczność zapewnienia ochrony ładunku przed wpływem niskiej temperatury, np. w trakcie transportu morskiego.

Dzięki wzmacnianej podłodze oraz możliwości piętrowania możemy z łatwością dostosować nasze kontenery magazynowe do nawet bardzo niestandardowych potrzeb. Wysoka jakość wykonania pozwala im przetrwać w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, a możliwość dopasowania ich do indywidualnych wymagań klientów zwiększa ich użyteczność.

Kontener magazynowy - ZASTOSOWANIE

  • solidne wykonanie
  • niska cena
  • modułowość – możliwość łączenia ze sobą kontenerów
  • możliwość zastosowania kontenerów magazynowych w transporcie
  • mobilność – możliwość usytuowania magazynu w dowolnym miejsce oraz przetransportowania go w dowolnym momencie
  • dostosowanie do potrzeb klienta

Nasze kontenery magazynowe to rozwiązanie do tymczasowego i stałego magazynowania. Są idealnym pomieszczeniem materiałowym. Dzięki możliwości łączenia magazynów, możemy osiągnąć dowolną powierzchnię dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Taki obiekt sprawdzi się idealnie jako kontener budowlany, ale nie tylko. Mobilny magazyn to świetne rozwiązanie dla podmiotów działających w branży transportowej i każdej innej, która przedstawia duże potrzeby w kwestii magazynowania. Wysoka jakość wykonania i przemyślane rozwiązania to czynniki, dzięki którym magazyn kontenerowy będzie służył użytkownikom przez wiele lat.

TRANSPORT I MONTAŻ

Wszystkie kontenery ładunkowe i magazynowe G-CON są gotowe do użytkowania od razu po zamontowaniu ich w miejscu wskazanym przez Klienta. Dzięki wyposażeniu kontenerów magazynowych firmy G-CON w uchwyty do przenoszenia dźwigiem oraz wózkiem widłowym zwiększa się ich mobilność zarówno na placach budowy, jak i w rozwiązaniach indywidualnych.

Wyposażenie ułatwiające transport plus rozstaw narożników i otworów zgodny z normami ISO określających warunki transportowe dla kontenerów morskich, kolejowych i samochodowych to cechy, dzięki którym kontenery intermodalne mogą pełnić nie tylko funkcje magazynowe, ale i przewozowe. Nie mamy żadnych wątpliwości, że nasze konstrukcje bez trudu zniosą taką eksploatację. Ze względu na specyficzne warunki, kontenery w transporcie morskim muszą wykazywać wyjątkową odporność na działanie wilgoci i soli, a obiekty kontenerowe G-CON z łatwością podołają temu wyzwaniu.

Przemyślana konstrukcja (z otwieranym dachem) znacząco ułatwia załadunek urządzeniami dźwigowymi i sprawia, że kontenery nadają się zarówno do transportu FCL (Full Container Load), jak i LCL (Less Container Load).

kontener magazynowy 1

Klienci pytają, o kontener magazynowy

JAKIE WYMIARY MA KONTENER MAGAZYNOWY?

Standardowe wymiary tego obiektu to 2435×6055 mm. Transport, zwłaszcza morski, często wymaga jednak większych rozwiązań. W naszej ofercie znajdują się też kontenery high cube, czyli o zwiększonej wysokości, oraz kontenery FEU.

Ile kosztuje taki obiekt? Cena jest uzależniona od wielkości i opcji wyposażenia obiektu. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym G-CON. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na państwa pytania.

Czy zakup kontenera magazynowego jest opłacalny?

Modułowe magazyny kontenerowe świetnie sprawdzają się jako obiekty tymczasowego magazynowania, ale nie tylko. Wiele firm wykorzystuje tego typu kontenery jako trwałe magazyny. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Wśród najważniejszych należy wskazać na koszty. Budowa magazynu trwale związanego z gruntem to kosztowna inwestycja, podobnie jak jego późniejsza rozbudowa. W przypadku kontenerów, nakłady są nieporównywalnie niższe, a zwiększenie powierzchni magazynowej – łatwiejsze i znacznie szybsze.

Nie bez znaczenia jest też amortyzacja. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (art. 22i ust. 1 ustawy PIT), odpisów amortyzacyjnych dokonuje się zgodnie ze stawkami określonymi w wykazie (załącznik nr 1 do ustawy). Jako środek trwały, którego przewidywany okres użytkowania jest dłuższy niż jeden rok, kontener magazynowy podlega odpisom amortyzacyjnym. W tym przypadku, zgodnie ze wspomnianym wcześniej wykazem, obiekt kwalifikuje się do grupy 6, rodzaj 681 – Pozostałe urządzenia techniczne. W praktyce oznacza to, że tego typu kontenery podlegają stawce amortyzacji 18 proc.